Esileht»EVS»Liikmelisus»Euroopa standardimis-organisatsioonid

Euroopa standardimisorganisatsioonid

Euroopa standardimisorganisatsioonid on CEN, CENELEC ja ETSI.
CEN ja CENELEC korraldavad Euroopa standardite koostamist. Nad ei avalda standardeid, vaid jätavad selle ülesande oma rahvuslikele liikmetele, kes avaldavad CEN-i ja CENELEC-i standardeid osana oma rahvuslikust kogust.

Euroopa Standardimiskomitee CEN

CEN on regionaalne standardimisorganisatsioon, mis korraldab Euroopas standardimist kõigis valdkondades, välja arvatud elektrotehnika ja telekommunikatsioon. Kesksekretariaat asub Brüsselis. CEN-i liikmeteks on:

34 liiget: Austria ASI, Belgia NBN, Bulgaaria BDS, Eesti EVS, Hispaania UNE, Holland NEN, Horvaatia HZN, Iirimaa NSAI, Island IST, Itaalia UNI, Kreeka NQIS/ELOT, Küpros CYS, Leedu LST, Luksemburg ILNAS, Läti LVS, Makedoonia ISRM, Malta MCCAA, Norra SN, Poola PKN, Portugal IPQ, Prantsusmaa AFNOR, Rootsi SIS, Rumeenia ASRO, Saksamaa DIN, Slovakkia UNMS, Serbia ISS, Sloveenia SIST, Soome SFS, Šveits SNV, Taani DS, Tšehhi Vabariik UNMZ, Türgi TSE, Ungari MSZT, Ühendkuningriik BSI.

15 liitunud liiget: Albaania, Armeenia, Aserbaidžaan, Bosnia ja Hertsegoviina, Gruusia, Egiptus, Iisrael, Jordaania, Liibanon, Maroko, Moldova, Montenegro, Tuneesia, Ukraina, Valgevene.

Partner-standardimisorganisatsioonid: Austraalia.

Assotsieerunud liikmed

Euroopa sektoriaalsed organisatsioonid on ANEC, CEFIC, EUCOMED, FIEC, NORMAPME, ECOS ja ETUI-REHS.

ANEC, European Association for the Co-ordination of Consumer Representation in Standardisation;
CEFIC, European Chemical Industry Council;
EUCOMED, European Confederation of Medical Suppliers Associations;
FIEC, European Construction Industry Federation;
NORMAPME, European Office of Crafts, Trades and Small and Medium-sized Enterprises for Standardization;
ECOS, European Environmental Citizens Organisation for Standardisation;
ETUI-REHS, European Trade Union Institute for Research, Education and Health and Safety

EVS on CEN-i täisliige alates 1. jaanuar 2004. a.

Euroopa Elektrotehnika Standardimiskomitee CENELEC

CENELEC on Euroopa standardimisorganisatsioon, mis korraldab Euroopas standardite koostamist elektrotehnika valdkonnas ja on asutatud 1972. a. Kesksekretariaat asub Brüsselis. CENELEC-i liikmeteks on:

34 liiget: Austria OVE, Belgia CEB-BEC, Bulgaaria BDS, Eesti EVS, Hispaania UNE, Holland NEC, Horvaatia HZN, Iirimaa NSAI, Island IST, Itaalia CEI, Kreeka NQIS/ELOT, Küpros CYS, Leedu LST, Luksemburg ILNAS, Läti LVS, Makedoonia ISRM, Malta MCCAA, Norra NEK, Poola PKN, Portugal IPQ, Prantsusmaa AFNOR-FrsSS-UTE, Rootsi SEK, Rumeenia ASRO, Saksamaa DKE, Serbia ISS, Slovakkia UNMS, Sloveenia SIST, Soome SESKO, Šveits Electrosuisse, Taani DS, Tšehhi Vabariik UNMZ, Türgi TSE, Ungari MSZT, Ühendkuningriik BSI.

12 liitunud liiget: Albaania, Bosnia ja Hertsegoviina, Egiptus, Gruusia, Iisrael, Liibüa, Maroko, Moldova, Montenegro, Tuneesia, Ukraina, Valgevene.

Koostöölepped 47 Euroopa tööstusliidu ja organisatsiooniga.

EVS on CENELEC-i täisliige alates 1. jaanuar 2004. a.

Euroopa Telekommunikatsiooni Standardite Instituut ETSI

ETSI on ülemaailmne organisatsioon, mis on asutatud 1988. a ja mille kesksekretariaat asub Prantsusmaal, Sophia Antipolis.

Liikmete arv ühest riigist ei ole piiratud, kuid täisliikmed võivad olla ainult Euroopa Postside- ja Telekommunikatsiooni Administratsioonide Konverentsi (CEPT) liikmed. Praegu on ETSI-l 700 liiget rohkem kui 60 riigist Euroopas ja väljaspool.

ETSI standardeid ei anta välja paberkandjal, need on internetist tasuta saadaval.

Alates 1998. a on ETSI rahvuslik liige Eesti Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet.

Print  
Infoteenus Sirvimisteenus2