Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2010

Uus teenus - elektroonsed standardid sisevõrgulitsentsiga

2.02.2010

 

Eesti Standardikeskus pakub alates veebruarist võimalust osta elektroonses formaadis standardeid sisevõrgulitsentsiga. See lahendus on oma hinnalt soodsam ja mugavam kasutada nendes ettevõtetes ja organisatsioonides, kus ühel standardil korraga mitu kasutajat. Sisevõrgulitsentsiga saab Eesti Standardikeskuse veebipoest või klienditeenindusest soetada ainult elektroonsel kujul olevad Eesti, ISO ja IEC standardeid.

 
Sisevõrgulitsents ehk mitme kasutaja litsents lubab standardi elektroonilist versiooni kasutada korraga  litsentsis määratud arvutitöökohtade poolt. See litsents lubab organisatsioonil standardeid salvestada litsentsis määratud arv arvutitesse või sisemisse arvutivõrku või serverisse, kus standardit saab korraga kasutada litsentsis määratud arv arvuteid. Lisaks võib seda standardit printida litsentsis määratud kordi organisatsiooni siseseks kasutamiseks ning salvestada standardist üks varukoopia. Elektroonsete standardite kasutustingimused asuvad Eesti Standardikeskuse veebilehel siin.
 
Sisevõrgulitsentsiga ostetud ühe elektroonse standardid mitu eksemplari tuleb soodsam, kui soetada sama arv paberil trükitud standardeid.  Eesti Standardikeskuse võrgulitsentside hinnakiri määrab litsentside arvule vastava hinnakordaja, millega elektroonse standardi üksikeksemplari maksumuse läbikorrutamisel saab soovitud litsentsi kogumaksumuse.  Hinnakordajad on erinevad Eesti ja rahvusvahelistele IEC ja ISO standarditel.
 
Näiteks ostes litsentsi neljale või viiele Eesti elektroonsele võrgulitsentsiga standardile tuleb standardi üksikeksemplari hind korrutada kahega (hinnakirjas 4 ja 5 litsentsile vastab kordaja 2). E-pood arvutab selle kordaja automaatselt, kui valite toote detailvaate aknas,  et soovite osta elektroonses formaadis sisevõrgulitsentsi.  Täpsustage litsentside arv ning vajutage nupule „Lisa ostukorvi“. Avaneb Teie ostukorvi aken ja seal on kuvatud soovitud standardite arv vastava kordajaga läbiarvutatud maksumus. Ostukorvis on samuti võimalik muuta standardite kogust,  sisestades soovitud arv „Kogus“ aknasse ja peale nupu „Uuenda“ vajutamist arvutab e-pood uuesti hinna. Ostu sooritamiseks tuleb vajutada nupule „Vormista tellimus“ (ja logida e-poodi siis, kui te seda juba teinud pole). Kui soovite toote ostukorvist eemaldada vajutage „uuenda“ nupu kõrval olevale punasele X´le ja standard eemaldatakse ostukorvist.
 
Standardite hinnakirjad ja müügitingimused on kättesaadava Standardikeskuse veebilehel www.evs.ee Tooted ja teenused > Standardid ja publikatsioonid > Müügitingimused all. Iga konkreetse standardi maksumuse saab kõige kiiremalt ja täpsemalt teada e-poest, kui otsite soovitud standardi.
 
Sisevõrgulitsents on  korrektne, aus ja soodne viis hankida standardeid vastavalt tegelikule standardite kasutajaskonnale organisatsioonis. Standardid on autoriõiguse objektid ja nende kasutamine määratletud autoriõiguse seadusega. Eesti Standardikeskusel on kasutuslepingu järgi õigus kontrollida elektrooniliste standardite kasutamist. Rahvusvahelised standardite levitamise reeglid toovad ka Eestis peatselt kaasa selle, et standardite kasutajate arv piiratud tarkvaralise lahendusega.
Sirvimisteenus2 Online-kogud2