Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2010

Alates 2011. aasta 1. jaanuarist on Eesti Standardikeskus ISO täisliige

10.12.2010

Standardikeskus on tegutsenud 2000. aastast ISO kirjavahetajaliikmena. Kirjavahetajaliikme staatus võimaldas meil kasutada ja vahendada ISO standardeid Eesti kasutajatele, kuid seadis piirangud võimalustele osaleda ISO standardite koostamisel ning teistes ISO otsustamisprotsessides.  Arvestades Eesti ekspertide kasvanud huvi osaleda ISO standardite koostamises, otsustas Standardikeskuse juhatus taotleda alates 2011. aasta 1. jaanuarist Standardikeskusele ISO täisliikme staatust.


ISO nõukogu otsustas oma resolutsiooniga 57/2010 Standardikeskuse taotluse rahuldada ja anda Standardikeskusele alates 2011. aasta 1. jaanuarist ISO täisliikme staatus.


ISO täisliikmena on Eestil lisaks ISO standardite kasutamisele ja kättesaadavaks tegemisele märkimisväärselt paremad võimalused osaleda aktiivselt ISO töös. Täisliikmena saab Eesti osaleda ISO standardite koostamisel ja rääkida kaasa ISO standardite sisu osas, muutes seeläbi ISO standardeid meie rohkem vajadustele vastavaks. Samuti on nüüd võimalik mõjutada ISO juhtimistasandi ja strateegilisi otsusteid.

 

Komplekteeritav kogu2 AK portaal2