Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2010

UUS TEENUS: Standardite on-line kogude lugemisõigus

9.08.2010

Alates tänasest on Eesti Standardikeskusel uus teenus neile, kes vajavad samaaegselt juurdepääsu suurel hulgal erinevatele standarditele. Standardite kogude lugemisõiguse teenus võimaldab interneti vahendusel lugeda tagasihoidliku hinna eest väga suurt hulka Eesti standardite terviktekste. Vastavalt soovile saab endale soetada õiguse kas ühe või mitme standardite tegevusvaldkonna grupi (ICS grupi) standardite sirvimiseks. Vajadusel saab juurdepääsu ka tervele Eesti standardite kogule.

Standardite on-line kogu kaudu on võimalik tutvuda kehtivate ja viimaste kehtetute Eesti standardite ning nende paranduste ja muudatuste täistekstidega, samuti Eesti Standardikeskuse poolt kättesaadavaks tehtud CEN-i ja CENELECi standardilaadsete dokumentidega (TS, TR, CWA). Tutvuda ei ole võimalik ETSI-standarditel põhinevate ingliskeelsete Eesti standarditega, mis on tasuta kättesaadavad Euroopa Telekommunikatsiooni Standardimisorganisatsiooni ETSI kaudu. Standardite on-line kogu sisaldab ligikaudu 95% nimetatud dokumentide elektroonsetest failidest

Standardite on-line kogu lugemisõigus töötab standardite e-poe mootori baasil. Olles soetanud on-line kogu lugemisõiguse, avaneb e-poes standardi eelvaate asemel turvalises aknas falsh-formaadis standardi terviktekst. Standardi teksti saab lugeda, kuid ei saa printida ega salvestada.  Teenuse tarbimiseks peab lugejatel olema tehtud standardite e-poes kasutajakonto ning konto peab olema seotud ID kaardiga. NB! Teenus töötab üksnes ID kaardi põhiselt, seega on kasutamise eelduseks ID kaardi olemasolu. Lisaks peab arvutisse olema instaleeritud tarkvara, mis esitab Flash-formaadis faile. Flash Player'i saab alla laadida näiteks siit.

On-line kogu kasutusõigust saab soetada 12 kuuks ning selleks tuleb sõlmida Standardikeskusega litsentsileping (kas paberil või digitaalselt allkirjastatuna). Lepngu tekstiga saad tutvuda siin: LITSENTSILEPING

Teenuse hind organisatsioonile sõltub kasutajate arvust ning soovitavatest ICS gruppidest. Hinnakirjaga saad tutvuda siin: HINNAKIRI. Riigiasutustel ja kohalikel omavalitsustel on võimalik soetada teenus soodustingimustel. Vastava hinnakirja leiad siit: HINNAKIRI RIIGIASUTUSTELE JA KOV-dele. Esimesed viis kasutajat on litsentslepingu hinna sees, alates kuuendast kasutajast tuleb maksta eraldi.

Huvi korral palun võtke ühendust meie klienditeenindusega:

Telefonid: 605 5060; 605 5065
Skype: Standardikeskus
e-post: standard(ät)evs.ee
Lahtiolekuajad:
E-N 8:30 - 17:00
R 8:30 - 16:00

 

Sisekoolitus2 Komplekteeritav kogu2