Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2012

EVS/PK 45 “Katuseehitusreeglid” asutamine

29.06.2012

22. juunil 2012 toimus projektkomitee EVS/PK 45 "Katuseehitusreeglid" asutamiskoosolek.

Projektkomitee asutajaliikmeteks on Eesti Ehitusettevõtjate Liit, Eesti Ehitusmaterjalide Tootjate Liit,  Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liit, Monier OÜ, Ruuki Products AS ja Toode AS.

Asutamiskoosolekul räägiti standardimise põhimõtetest, algupäraste standardite koostamisest ning projektkomitee tegevusvaldkonnast ja eesmärkidest.

Projektkomitee on standardimisest huvitatud juriidilistest isikutest  moodustatud kogu, mille tegevuse eesmärgiks on algupäraste katusekatete ehitusalaste standardite koostamine, mis käsitlevad katusekatete üldehitusreegleid, metallkatuseid, kivikatuseid, kiudtsementplaadist katuseid ja lamekatuseid.

Nende algupäraste standardite koostamisettepanekutega on võimalik tutvuda EVSi kodulehel koostamisettepanekute rubriigis.

Projektkomitee on planeerinud standardikavandite, mis käsitlevad katuste üldosa ja metallkatuste ehitusreegleid arvamusküsitlust alates detsember 2012. Kiudtsementplaadist- ja kivikatuste ehitusreeglite standardite arvamusküsitlust alates mai 2013.

Koosoleku otsusega valiti projektijuhiks Eesti Katuse- ja Fassaadimeistrite Liidu juhatuse esimees Peeter Kärp.

Huvitatuil on võimalik projektkomiteega EVS/PK 45 “Katuseehitusreeglid” avalduse esitamisel liituda.

Eesti Standardikeskuse kontaktisik on Kati Käär.

Print  
Pysiklient2 Infoteenus