Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2012

EVS/TK 17 "Madalpinge" – 10 aastat standardimist!

17.05.2012

17. mail 2002 toimus tehnilise komitee EVS/TK 17 "Madalpinge" asutamiskoosolek, kus ühe laua taga said kokku elektrotehnika valdkonna, täpsemalt madalpinge standardimisest huvitatud eksperdid. Sellest päevast on möödunud juba 10 tegusat aastat ning asutamiskoosolekul komitee esimeheks valitud prof. Endel Risthein juhib komitee tööd tänaseni.

Asutamiskoosolekul seati komitee tegevuse eesmärgiks Eesti standardite ja standardilaadsete dokumentide ettevalmistamine, ülevaatamine ning osalemine rahvusvahelises ja Euroopa standardimises oma käsitlusalal. Tagasi vaadates on seda eesmärki edukalt täidetud - komitee on jõudnud tõlkida kõik need standardid millel elektriohutus põhineb. Standardid on oma ülesannet täitnud. Peale arvukate tõlkeprojektide on komitee koostanud 6 Eesti algupärast standardit, millest 3 on ka praegu kehtivad.

Eesti Standardikeskus tänab komiteed tulemusliku töö eest ja soovib jätkuvaid kordaminekuid madalpingevaldkonna standardiseerimisel!

Pildil EVS/TK 17 liikmed: (vasakult) Mati Roosnurm, Meelis Kärt, Endel Risthein, Tõnis Mägi, Alar Ollerma ja Olev Sinijärv. Pildilt puuduvad Jaan Allem, Arvo Kübarsepp, Raivo Teemets, Andres Beek, Ahto Tuuling ja Taavi Lentso.

Print  
Infoteenus Sirvimisteenus2