Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2013

EVS/TK 49 "Ilu- ja isikuteenused" asutamine

17.12.2013

10. detsembril 2013 toimus tehnilise komitee EVS/TK 49 „Ilu- jaisikuteenused“ asutamiskoosolek.

Tehniline komitee on standardimisest huvitatud ekspertide rühm, mille liikmeteks on standardimisest huvitatud organisatsioonid ja füüsilisest isikust ettevõtjad. EVS/TK 49 tehnilise komitee asutajaliikmeteks on Sotsiaalministeerium, Terviseamet, Eesti Rahvusvaheline Kosmeetikute Ühendus, MTÜ Eesti Solaariumikoda, Eesti Esimene Erakosmeetikakool, Ilukeskuse OÜ, VenusEst OÜ, Iluks Kaubanduse OÜ, Sunmax OÜ.

 
EVS/TK 49 käsitlusalas on esteetilise kirurgia ja mittekirurgiliste esteetiliste meditsiiniliste teenuste standardiseerimine (sh süstid, laserid). Lisaks ilusalongide ja iluteenindajate poolt pakutavate ohutute ilu- ja tervisehoolduste ning protseduuride standardiseerimine ning hindamine. Käsitlusalasse kuulub ka päevitusteenuse nõuete standardiseerimine ja hindamine. 
 
Asutamiskoosolekul räägiti standardimise tasanditest, standardimise põhimõtetest, standardite koostamisest ja tõlkimisest ning tehnilise komitee tegevusvaldkonnast ja eesmärgist. Lisaks vaadati läbi ettepanekud, mida lisada 2014. aasta tööprogrammis.
 
Koosoleku otsusega valiti tehnilise komitee esimeheks Eesti Rahvusvahelise Kosmeetikute Ühenduse volitatud esindaja Merike Ivask ning aseesimeheks MTÜ Solaariumikoja volitatud esindaja Paul Pilman. Sekretäriks valiti Eesti Esimese Erakosmeetikakooli volitatud esindaja Sheila Kolk. 
 
Huvitatud osapooltel on võimalik tehnilise komitee EVS/TK 49 "Ilu- ja isikuteenused" avalduse esitamisel liituda (EVS juhend 6)
 
Eesti Standardikeskuse kontaktisik on Mihkel Siitam
Print  
Pysiklient2 Infoteenus