Esileht»EVS»Uudised 2020»Uudised 2014

Jalgpall läbi standardite

19.06.2014

12. juuni – 13. juuli on miljonid jalgpallihuvilised kaasa elamas jalgpalli maailmameistrivõistlustele, kus selgitavad parima jalgpalliriigi välja 32 riigi meeskonnad. Kas tead, kui palju standardimisalast tööd on tehtud selleks, et tegemist oleks turvalise ja ausa spordialaga, mis osapooli võrdväärselt kohtleks?

Standardikeskusel on hea meel olla üks osa süsteemist, mis aitab Eesti ekspertide abil koostada ja kättesaadavaks teha ühiseid, riikidevaheliste kokkulepete tulemusena valminud standardeid. Ühised kokku lepitud reeglid, juhtnöörid, protsesside, toodete ja teenuste kirjeldused aitavad mõista jalgpalli nii nagu me seda täna teame. Läbi Euroopa standardimisorganisatsiooni on Eestis kehtivad standardid nagu näiteks:

– mängijate ohutust tagada aitavad standardid EVS-EN 13061:2009 „Kaitserõivad. Säärekaitsed jalgpalluritele. Nõuded ja katsemeetodid“ ja EVS-EN 16027:2011 „Kaitseriietus. Kaitsva toimega kindad jalgpalliväravavahtidele“;

– jalgpalliväravate ohutust käsitlev EVS-EN 748:2013 „Playing field equipment – Football goals – Functional and safety requirements, test methods“;

– spordiväljakute katte mõju palli liikumisele kirjeldav standard EVS-EN 12235:2013 „Surfaces for sports areas – Determination of vertical ball behaviour“.

Sõltumata sellest, kus mängu jälgitakse on kvaliteet, heaolu ja ohutus olulised. Seda, millised jalgpallimängu juurde kuuluvad aspektid on veel standarditud, vaata lähemalt Euroopa standardimisorganisatsioonide poolt koostatud tutvustustest ning Hollandi Standardimise Instituudi poolt koostatud brošüürist ja põnevast videoklipist.

Eesti Standardikeskus on alati avatud uutele ja huvitavatele ettepanekutele standardimist vajavate valdkondade kohta. Rohkem infot standardite koostamise kohta leiate meie kodulehelt rubriigist „Standardimisprotsess“ aga ka standardiosakonna poole pöördudes (aadressil standardiosakond@evs.ee).

 

Uusi ja põnevaid teadmisi ning häid jalgpallielamusi!

Eesti Standardikeskus 

 

Print  
AK portaal2 Pysiklient2