Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2015

Lõppenud on EVS/PK 50 tegevus ning asutatud on uus tehniline komitee EVS/TK 50 „Ehitusinformatsiooni modelleerimine (BIM)“

9.02.2015

 13. jaanuaril 2015 toimus projektkomitee EVS/PK 50 "Ehitusinformatsiooni modelleerimine (BIM)" koosolek, kus asutati uus tehniline komitee EVS/TK 50 „Ehitusinformatsiooni modelleerimine (BIM)“.

Projektkomitee eesmärk oli osaleda CEN/BT/WG 215 "Building information modelling (BIM)" koosseisus Euroopa BIM alase standardimisstrateegia väljatöötamises. Projektkomitee liikmed osalesid aktiivselt Euroopas uue tehnilise komitee (CEN/TC) loomisel ning selle aasta kevadel luuakse uus tehniline komitee Ehitusinformatsiooni modelleerimise (BIM) valdkonnas. Sellega on projektkomitee oma eesmärgi täitnud ning 13. jaanuaril otsustati moodustada tehniline komitee, et jätkata standardimisega BIM valdkonnas.
 
EVS/TK 50 asutajaliikmeteks on Tallinna Tehnikakõrgkool, Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium, Riigi Kinnisvara AS, Tallinna Tehnikaülikool, Novarc Grupp AS, EA Reng AS ja Conviso OÜ. Komitee esimeheks valiti MKM esindaja Virgo Salokato ja sekretäriks Aivars Alt Tallinna Tehnikakõrgkoolist.
 
Huvitatud osapooltel on võimalik EVS/TK 50 "Ehitusinformatsiooni modelleerimine (BIM)" avalduse esitamisel liituda (EVSJuhend 6).
 
Eesti Standardikeskuse kontaktisik on Kairi Tänavsuu
Print  
Sisekoolitus2 Komplekteeritav kogu2