Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2015

Arvamusküsitlusel on uus algupärane standardikavand prEVS 927 "Ehituslik põletatud põlevkivi. Spetsifikatsioon, toimivus ja vastavus"

6.07.2015

Juulikuu EVS Teatajaga on kahekuulisele arvamusküsitlusele esitatud standardikavand prEVS 927 „Ehituslik põletatud põlevkivi. Spetsifikatsioon, toimivus ja vastavus“.

Standardi koostamise tingis põletatud põlevkivi vastavuse tõendamise korra esitamise vajadus. See standard kehtib põletatud põlevkivi (PP) kohta, mis saadakse põlevkivi põletamisel ning saadud peendispersse mineraalosa separeerimise teel. PP koosneb klinkermineraalidest, vabast lubjast, dehüdratiseerunud kaltsiumsulfaadist, klaasifaasist ning lahustumatust vabast jäägist. Käesoleva standardi kohaselt eristatakse PP eriliike: tsemendi PP, betooni PP, poorbetooni PP. Standard määrab kindlaks põletatud põlevkivi omadused, vajalikud katsemeetodid ning vastavushindamise korra.

Uus algupärane standard hakkab asendama EVS 636:2002 „Põletatud põlevkivi portland-põlevkivitsemendi, portland-komposiittsemendi ja müüritsemendi tootmiseks“ ning valmib eeldatavasti 2015 a. lõpus. Ootame teie kommentaare läbi kommenteerimisportaali kuni 02.09.2015

EVS-i kontaktisik on Kairi Tänavsuu

Print  
Infoteenus Sirvimisteenus2