Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2016

Uue CEN tehnilise komitee asutamiseettepanek – Abi- ja juhtkoera meeskonna ja instruktori kompetentsi standardid

16.06.2016

Euroopa standardimisorganisatsioonil CEN on kavas uue tehniline komitee asutamine - Assistance Dog & Guide Dog Teams Standards and Instructors Competences. Komitee loomise ettepaneku tegi Sloveenia standardimisorganisatsioon SIST koostöös Instruktorite Assotsiatsiooniga (SLO – CANIS) ning komitee sekretariaadi haldamiseks on nõusoleku andnud Horvaatia standardiorganisatsioon HZN.

Uue komitee eesmärk on koostada standard, mis annaks juhised abi- ja juhtkoera instruktorite koolitamisele ja treenimisel. Hetkel selles valdkonnas Euroopa standardid puuduvad, aga on olemas kehtivad CEN töörühma kokkulepped CWA 16520:2012Guide dog mobility instructor-Competences“ ja hiljuti avaldatud CWA 16979:2016Dog training professionals-Knowledge, skills and competence requirements“, mis on aluseks Euroopa standardi koostamisel.

Valdkonnaga ei ole hetkel seotud üksi Eesti tehniline komitee. Osalemine CEN-i tehnilistes komiteedes on võimalik Eesti Standardikeskuse vahendusel olemasoleva või uue Eesti komitee kaudu.

Arvamusi ja kommentaare uue Euroopa tehnilise komitee asutamise vajalikkuse osas ootame hiljemalt 01.09.2016. 

Huvi korral ja täiendava teabe saamiseks on kontaktiks Mihkel Siitam.

 

Print  
Infoteenus Sirvimisteenus2