Esileht»EVS»Uudised 2020»Uudised 2016

Uue IEC komitee asutamisettepanek – kantavad elektroonilised seadised ja tehnika

1.12.2016

Korealased on teinud ettepaneku asutada rahvusvahelises elektrotehnika komisjonis IEC (International Electrotechnical Commission) komitee, mis tegeleks kantavate nutivahendite standardimisega. Komitee pealkiri inglise keeles on „Wearable Electronic Devices and Technologies“.

Maailmaturu tendents liigub kokkusulandumise suunas ja tekkimas on uus tööstus, mis tegeleb nahale kinnituvate, siirdatavate ja söödavate materjalide ja seadiste väljatöötamsega, hõlmatud on ka tekstiilist materjalid ja seadised. Uued standardimise ja koostöölahendused on vajalikud, et oleks võimalik tulla tõhusalt toime kiirelt areneva uue tööstusega.

Käsitlusala eesti keeles
Elektrooniliste seadiste ja tehnika standardimine, mis käsitleb nahale kinnituvaid materjale ja seadiseid, siirdatavaid materjale ja seadiseid, söödavaid materjale ja seadiseid ning elektroonilist tekstiilist materjale ja seadiseid.

Käsitlusala inglise keeles
Standardization in the field of wearable electronic devices and technologies which include patchable materials and devices, implantable materials and devices, edible materials and devices, and electronic textile materials and devices

Arvamusi ja kommentaare uue rahvusvahelise tehnilise komitee asutamise vajalikkuse osas ootame hiljemalt 2017-01-13.

Lisainfo Standardikeskusest: Lauri Pähklimägi.

Print  
otsingumootor ja e-pood2 Sisekoolitus2