Esileht»EVS»Uudised 2019»Uudised 2016

Korduval arvamusküsitlusel on standardi EVS 871:2010 uustöötlus

13.10.2016

EVS/TK 15 on esitanud juuni alguses koostamisettepaneku standardi EVS 871:2010 „Tuletõkke- ja evakuatsiooni avatäited ja sulused. Kasutamine“ uustöötluseks.

Standard esitab nõuded tuletõkke- ja evakuatsiooniuste ning suluste kasutamisele ehitistes.  Evakuatsiooni osa rakendatakse evakuatsiooniteedele jäävatele ustele, mis on tuletõkkefunktsiooniga või ilma selleta. Tuletõkke- ja evakuatsiooninõuete täitmise vajadus sõltub konkreetse avatäite asukohast ehitises.
Standardis ei käsitleta eritingimusi, mis võivad mitmesugustel põhjustel esineda inimeste luku taga hoidmisel (näiteks kinnipidamisasutustes vms juhtudel). Samuti ei kirjeldata tuletõkke- ja evakuatsiooniuste ning nende suluste katsetamise metoodikat.

Standardikavand prEVS 871 on korduval arvamusküsitlusel alates oktoobrikuu EVS Teataja avaldamisest ning kommentaare sellele ootame läbi Arvamusküsitluse portaali.

Arvamusküsitluse portaalis kommentaaride edastamiseks on vajalik omada Eesti Standardikeskuse e-poe kontot, mille loomiseks saab lähemalt lugeda siit.

Kommenteerimisportaali kasutusjuhendi leiate siit.

EVS poolne kontaktisik on Kairi Tänavsuu

Print  
Sisekoolitus2 Komplekteeritav kogu2