Esileht»EVS»Uudised 2019

Uue ISO komitee asutamisettepanek - Natural and engineered stones

8.08.2019

 Rahvusvahelises standardimisorganisatsioonis ISO on hääletamisel ettepanek asutada uus tehniline komitee "Naturaalsed ja tehiskivid" (Natural and engineered stones). Ettepaneku tehnilise komitee moodustamiseks esitas Itaalia standardimisorganisatsioon (UNI), Itaalia on valmis projekti ka juhtima.


Naturaalsed ja tehiskivi tooted on levinud kogu maailmas ja praegu pole ühiseid ISO-standardeid saadaval. Loodava tehnilise komitee eesmärk oleks globaliseerida CEN/TC 246 valminud standardeid, mille sisuks määratlused, nõuded ja katsemeetodid naturaalsete kivide ja töötlemata plokkide, tahvlite, pooltoodete ja valmistoodete kohta, mis on ette nähtud ehitiste ja monumentide jaoks, ning vaigu- või tsemendi-sideainetega või nende kahe kombinatsiooniga projekteeritud kivide jaoks, mis on ette nähtud töötasapindadena, põranda- ja seinakatetes,  sise- ja väli otstarbel.

Valdkonnaga ei ole hetkel seotud ükski Eesti tehniline komitee.

Osalemine ISO tehnilistes komiteedes on võimalik Eesti Standardikeskuse vahendusel olemasoleva või uue Eesti komitee kaudu. Arvamusi ja kommentaare asutamisettepaneku osas ootame hiljemalt 29.08.2019.

Huvi korral ja täiendava teabe saamiseks on kontaktiks Katrin Kaasik.

Print  
Komplekteeritav kogu2 AK portaal2