Esileht»Teenused»Online-kogude lugemisõigus

Standardite online-kogu lugemisõiguse teenus

Standardite online-kogu lugemisõiguse teenus on mõeldud sellisele standardi kasutajale, kellel on vaja tutvuda suure hulga erinevate standarditega. Standardite kogude lugemisõiguse teenus võimaldab interneti kaudu tagasihoidliku hinna eest lugeda väga suure hulga Eesti standardite terviktekste. Vastavalt soovile saab endale soetada õiguse kas ühe või mitme standardite tegevusvaldkonna grupi (ICS-grupi) standardite sirvimiseks. Vajadusel võib taotleda ka ligipääsu tervele Eesti standardite kogule.

Mida sisaldab?

Standardite online-kogu kaudu on võimalik tutvuda kehtivate ja viimaste kehtetute Eesti standardite ning nende paranduste ja muudatuste täistekstidega, samuti Eesti Standardikeskuse poolt kättesaadavaks tehtud CEN-i ja CENELEC-i standardilaadsete dokumentidega (TS, TR, CWA). Tutvuda ei ole võimalik ETSI standarditel põhinevate ingliskeelsete Eesti standarditega, mis on tasuta kättesaadavad Euroopa Telekommunikatsiooni Standardite Instituudi ETSI kaudu. Samuti ei saa tutvuda Eesti standardiks üle võtmata ISO ja IEC standarditega. Standardite online-kogu sisaldab ligikaudu 95% nimetatud dokumentide elektroonsetest failidest.

Kuidas töötab?

Standardite online-kogu lugemisõigus töötab standardite e-poe mootori baasil. Olles soetanud online-kogu lugemisõiguse, avaneb e-poes standardi eelvaate asemel turvalises aknas flash'ina kuvatav standardi terviktekst. Standardi teksti saab lugeda, kuid ei saa printida ega salvestada. Teenuse tarbimiseks peab lugejatel olema standardite e-poes kasutajakonto ning konto peab olema seotud ID-kaardiga või mobiil-ID-ga. Teenus töötab üksnes ID-kaardi- või mobiil-ID-põhiselt, seega on kasutamise eelduseks nendest ühe olemasolu. Lisaks peab arvutisse olema installeeritud tarkvara, mis esitab Flash-formaadis faile. Vajadusel lae alla Flash Player.

Hinnad

Online-kogu kasutusõigust saab soetada üheks aastaks ning soovi korral aasta kaupa pikendada.
Teenuse hind organisatsioonile sõltub kasutajate arvust ning soovitavatest ICS-i gruppidest. Hinnakirjaga saate tutvuda siin: HINNAKIRI.
Riigiasutustel ja kohalikel omavalitsustel on võimalik teenus soodustingimustel soetada. Vastava hinnakirja leiate siit: HINNAKIRI RIIGIASUTUSTELE JA KOV-dele.

Teenuse avamine:

  • Teenuse tellija sõlmib Standardikeskusega litsentsilepingu online-kogude lugemisõiguse saamiseks (kas paberil või digitaalselt allkirjastatuna). Lepingu tekstiga saab tutvuda ja allalaadida siit: LITSENTSILEPING
  • Tellija täidab kollasega tähistatud väljad ja saadab lepingu Standardikeskusele e-kirja teel standard(ät)evs.ee täitmiseks. Edasi allkirjastatakse leping mõlemapoolselt.
  • Iga kasutaja registreerib ennast Standardikeskuse e-poe kasutajaks ja seob kasutajakonto ID-kaardiga või mobiil-ID-ga.
  • Tellija annab Standardikeskusele e-kirja teel standard(ät)evs.ee
    teada kasutajate nimed ja e-posti aadressid, kes teenust kasutama hakkavad.
  • Teenuse kasutamiseks on vaja vastavat tarkvara Flash Player, mis esitab Flash-formaadis faile. Lae alla vajadusel Flash Player.

Lisainfo korral võtke palun ühendust meie klienditeenindusega:

Telefon 605 5060
E-post standard(ät)evs.ee
Lahtiolekuajad
E–N 8:30–17:00
R 8:30–16:00

Print  
Online-kogud2 otsingumootor ja e-pood2