Esileht»Teenused»Standardite müük»Müügitingimused»Üksikasutajalitsents (krüpteeritud PDF)

Üksiklitsentsiga elektroonsed standardid

 

Alates 1. septembrist 2010 on kõik Eesti Standardikeskuse poolt müüdavad üksiklitsentsiga elektroonilised standardid kaitstud FileOpen tarkvaraga. Tarkvara rakendamise eesmärk on vähendada väga levinud standardite illegaalset kopeerimist ja levitamist. Tarkvara kasutuselevõtt on tingitud rahvusvahelisel tasandil kokkulepitud standardite levitamisreeglitest ja tugineb autorikaitse seadusele.

Turvalisus

 • FileOpen tarkavaraliides võimaldab standardi elektroonilist faili kasutada arvutis, kus standard esmakordselt avatakse. Edaspidi saab üksiklitsentsiga standardeid kasutada ainult kindlaks määratud arvutist, kus esmalt avati.
 • Arvuti vahetuse korral või mõne muu probleemi esinemisel on varukoopiate olemasolul võimalik EVS-i klienditeeninduse abiga viia lugemisõigus üle teise arvutisse.
 • Printimist on lubatud 2: kasutajaeksemplar ja varukoopia. Nende trükikordade ületamisel tõkestab tarkvara järgmised printimise korrad. Printimiseks loeb tarkvara iga käsklust, mis on antud, olenemata lehekülgede arvust (kas üks lk või terve standard).
 • Üksiklitsentsiga standarditest teksti kopeerimine on tarkvaraliidese poolt keelatud.
 • Üksiklitsentsiga standardite kasutamine sisevõrgus või rohkemate kasutajate poolt on samuti tarkvaraliidese poolt keelatud. Alternatiiviks on sisevõrgulitsents, mis lubab ühe elektroonse standardi avamist mitme erineva kasutaja arvutis ja salvestada elektroonsed standardid sisevõrku.

Allalaadimise juhised

 • Üksiklitsentsiga standardid saab alla laadida ainult läbi registreeritud kasutajakonto: www.evs.ee – Minu konto- Ees- ja Perekonnanimi – ''Vaata tellitud elektroonseid dokumente'' lingi kaudu või automaatkirjaga saadetud lingi kaudu.
 • Kui arvutisse pole varem FileOpen tarkvaraliidest salvestatud, siis pakutakse Adobe PDF-dokumendi avamisel automaatselt FileOpen tarkvaraliidese allalaadimise võimalust. FileOpen tarkvaraliides on tasuta allalaaditav ka järgmiselt aadressilt: http://plugin.fileopen.com/all.aspx
 • Kasutajakontolt standardi allalaadimise lingile vajutades avaneb aken võimalustega standard salvestada või avada. Kui on soov ostetud standardit hakata kasutama mõnes teises arvutis, siis tuleks kasutada käsklust ’salvesta’ ja standard alla laadida seda avamata.
 • Kui teil esineb probleeme üksiklitsentsiga standardite kasutamisel, siis võtke palun ühendust EVS klienditeenindusega: e-post standard@evs.ee ; telefoni teel 60 55 060 või tutvuge ka vastava KKK rubriigiga meie kodulehel.
  KKK Üksiklitsentsiga standardite kasutamisel.

Link tarkvaraliidese FileOpen allalaadimiseks

Süsteeminõuded

 • Operatsioonisüsteemid: Windows 7 või hilisem, Server 2008 või hilisem, Mac OS X.
 • FileOpen liides on kasutatav ainult Adobe Acrobat Reader 9.0 või hilisem. Vajadusel saab programmi alla laadida www.adobe.com/ee/

 

 

Print  
Sirvimisteenus2 Online-kogud2