Esileht»Teenused»Standardite müük»Standardite tellimine

Standardite tellimine

Standardeid saab tellida:

E-poest saab tellida kõiki Eesti standardeid, samuti kehtivaid ISO ja IEC standardeid. E-poest saate tellida, kasutades meie kodulehel olevat otsingumootorit. Otsingumootori kaudu saate otsida endale sobiva standardi. Otsing toimib nii standardi numbri kui ka märksõna järgi. Soovitame kasutada ingliskeelseid märksõnu, sest paljud standardid on ingliskeelsed. Standarditel on olemas eelvaade, millest on näha standardite sisukord, käsitlusala ja normiviited. Eelvaade võimaldab teil veenduda, kas tegemist on just teile vajaliku standardiga. Leides sobiva standardi valige keele ja formaadi eelistused, lisage soovitav standard ostukorvi ja lõpetage tellimus. E-poest tellides tutvuge enne e-poe kasutamistingimustega.

Veebilehe tellimusvormi kasutage juhul, kui te ei leia meie e-poest soovitavat standardit.

Standardid on saadaval paberkandjal ja elektroonilises versioonis. Elektroonilises versioonis standardi on saadaval üksiklitsentsiga ja sisevõrgulitsentsiga.

Paketina saab standardeid osta läbi e-poe elektroonilisel kujul kas üksik- või sisevõrgulitsentsiga. Sisestades otsingusse sõna „pakett“ leiate meie poolt pakutavad standardite paketid. Paketi käsitlusalast leiate nimekirja konkreetsetest standarditest, mida see pakett sisaldab. Standardite paketi hinnaks tuleb 60% selles sisalduvate standardite üksikhindade kogusummast. Paketis sisalduvad standardid pakitakse kokku ZIP-failiks ja tehakse peale tellimuse eest tasumist sama moodi kättesaadavaks nagu kõik teised elektroonses formaadis tellitud standardid.

Standardite hindade kohta leiate informatsiooni e-poest ja müügitingimuste alt. Teistele standarditele küsige palun hinnapakkumist EVS-i klienditeenindusest.

Tasumine

E-poes on võimalik valida järgmiste maksemeetodite vahel:

  • Arvega tasumine  (MTÜ Eesti Standardikeskus, arvelduskonto Swedbankis EE162200221014447331),
  • Pangalink  (Swedbank, SEB, Luminor),
  • Krediitkaart (Visa, MasterCard)
  • PayPal maksekeskkond (Visa, MasterCard, American Express, Discover)

Pangalingi, krediitkaardi või PayPal maksekeskonna kaudu tasumise korral täidetakse teie tellimus automaatselt, ning kui tellimus sisaldab üksnes elektroonilisi dokumente on need koheselt allalaaditavad meie kodulehelt „minu konto“ alt.

Pangalingi ja krediitkaardiga e-poes tasumine on turvaline. Kogu tehingu jooksul ei näe Standardikeskus teie kontoga seonduvaid andmeid, vaid saab pangalt üksnes kinnituse tehingu sooritamise kohta. Loe täpsemalt pangalingi ja krediitkaardimakse toimimise põhimõtetest.

Klienditeeninduses on võimalik tasuda maksekaardiga ja sularahas.
Standardeid saab kohapeal osta ainult paberkandjal.

Muul viisil tellitud standardite eest saab tasuda ülekandega (MTÜ Eesti Standardikeskus, arvelduskonto Swedbankis EE162200221014447331).

Standardite kättetoimetamine

Kui ei ole kokku lepitud teisiti, toimetame tellitud standardid kliendile pärast tellimuse eest tasumist. 

Tellides elektroonilisi standardeid tehakse PDF-formaadis standardid teile kättesaadavaks läbi meie kodulehel oleva „minu konto“ keskkonna. Standardite allalaadmiseks peab registreeritud kasutajakontole sisse logima.

Tellides paberkandjal standardeid on teil võimalus standarditele ise järele tulla EVS klienditeenindusse või valida posti teel kättetoimetamine Omniva vahendusel (suurematele tellimustele tuleb järele minna Omniva postkontorisse, va Omniva äriklient). Posti teel tellides lisandub iga paberkandjal tellitud ja Omniva kaudu saadetud standardile saatmiskulu 1,40 EUR (Eestis). Juhul kui te ei telli paberkandajal standardeid läbi ostukorvi, palume tellimuses märkida, millisel viisil soovite tellitud standardeid kätte saada. Vastasel juhul eeldame, et soovite standardeid posti teel.

Tellitud standardite tagastamisest

Tellitud korrektsed standardid üldjuhul tagastamisele ei kuulu. E-poe keskkonnast ja teiste sidevahendite kaudu ostetud standardite tagastamisest loe kasutamistingimustest.

Kui soetatud standard on puudustega, on teil õigus esitada Standardikeskusele kaebus soovitatavalt kolme päeva, kuid mitte hiljem kui kahe aasta jooksul, alates standardi kättesaamise päevast. Kaebus tuleb esitada viivitamatult, kuid mitte hiljem kui kahe kuu jooksul alates puuduse avastamisest. Et hilisemaid probleeme oleks lihtsam lahendada, peaksite kindlasti säilitama ostuarve, mis tõendab, et standard on ostetud Standardikeskuselt. Ilma müüki tõendava dokumendita võib Standardikeskus probleemi lahendamata jätta.

Standardite kasutamise reeglid (autorikaitse)

Standardid on autorikaitse objektid. Standardite levitamis- ja reprodutseerimisõigus kuulub Eesti Standardikeskusele. Standarditele laieneb autoriõiguse seadus, millest tulenevalt:

  • standardi paljundamine ja avalik levitamine ei ole lubatud;
  • üksiklitsentsiga elektroonset standardit tohib kaks korda välja printida ja teha ühe varukoopia. Selle salvestamine mitme kasutajaga arvutivõrku pole lubatud;
  • sisevõrgulitsentsiga ostetud elektroonset standardit tohib korraga kasutada litsentsis täpsustatud arvus arvutitöökohtades. Seda tüüpi standardi võib salvestada sisevõrku või serverisse, kus sellele dokumendile on korraga juurdepääs litsentsis määratud arvul arvutitel. Teine võimalus on salvestada elektroonne standard litsentsis määratud arvu arvutitesse – see lahendus välistab serverisse salvestamise. Sisevõrgulitsentsiga ostetud standardit tohib välja printida vastavalt litsentside arvule ja teha ühe varukoopia;
  • standardi sisu tööalasele rakendamisele piiranguid ei ole.

Tutvu elektrooniliste dokumentide kasutuslepinguga.  Rohkem infot standarditest ja autorikaitsest.

Täiendavat informatsiooni saab Standardikeskuse klienditeenindusest.

Print  
Sisekoolitus2 Komplekteeritav kogu2