Esileht»Teenused»Standardi koostamine ja tõlkimine

Standardi koostamine ja tõlkimine

Standardikeskus pakub võimalust osaleda Eesti, Euroopa ja rahvusvaheliste standardite koostamises või algatada uute standardite koostamine. Samuti korraldab Standardikeskus standardite tõlkimist Eesti keelde.

Standardite koostamine toimub reeglina läbi osaluse tehnilises komitees või projektkomitees, mis koondavad valdkonna standardimisest huvitatud eksperte. Püsiva huvi korral valdkonna standardite koostamise ja koostamistrendide osas tuleks kontakteeruda meie standardimiskoordinaatoriga, kes tutvustab teile asjakohase tehnilise komitee töökorraldust ja soovi korral aitab teil sellega liituda.

Uue standardi koostamise mõtte korral tuleks esmalt tuvastada, kas on juba olemas asjakohane tehniline komitee või projektkomitee, mille korral toimub koostamise idee edasine käsitlemine kooskõlastatult komiteega. Selleks tuleks ühendust võtta komitee kontaktisikuks märgitud standardimiskoordinaatoriga või kontakteerudes otse asjakohase komitee sekretäriga. Asjakohase komitee puudumise korral tuleks ühendust võtta meie standardimiskoordinaatoriga, koostöös kellega pannakse paika standardi edasine koostamisprotsess.

Muukeelsete standardite eesti keelsena avaldamine toimub koordineeritult asjakohase tehnilise komiteega. Ettepanek standardi tõlkimiseks tuleks esitada asjakohase komitee sekretärile või meie standardimiskoordinaatorile.

Teave koostamisel olevate algupäraste Eesti standardite ja tõlkimisel olevate muukeelsete standardite kohta on leitav igakuiselt uuendatavast standardimisprogrammist.

Standardite koostamise ja tõlkimise kohta loe lähemalt standardi koostamisest huvitatule rubriigist või võta ühendust meie standardimiskoordinaatoriga.

Print  
Pysiklient2 Infoteenus