Esileht»Teenused»Standardite monitooring

Standardite monitooring

Mis see on?

Standardid on ajas muutuvad dokumendid, peegeldades progressi teaduses, tehnoloogias ja süsteemides. Nende muutustega enda kursis hoidmine on tihti tülikas ja aeganõudev tegevus. Samas võib sellise olulise teabe puudumine mõjutada konkurentsivõimet või halvemal juhul viia isegi selleni, et teie tooted või teenused ei vasta enam kohustuslikele nõuetele või kaasaegsetele arusaamadele ohtusest, kasutatavusest või efektiivsusest.

Eesti Standardikeskus pakub nüüdsest standardite monitooringu teenust – võimalust end huvipakkuvate standarditega seotud muutustega paremini kursis hoida. Standardite monitooring võimaldab moodustada nimekirja teile huvipakkuvatest standarditest ning lasta end e-kirja teel operatiivselt kõikidest nendega seotud muutustest teavitada. Muutustena anname teile teada valitud standardite asendamistest uute standarditega, standarditele ilmunud muudatustest, parandustest, standardite kehtetuks tunnistamistest või standardile eestikeelse tõlke ilmumisest – seda kõike niipea kui informatsioon nende kohta avalikuks saab. Samuti saab monitooringu teenuse vahendusel teavet monitooringusse lisatud standardite uustöötluste või paranduste kavandite arvamusküsitluse algusest.

Kuidas valida monitooringusse standardeid?

Standardite lisamine monitooringusse on tasuta, kuid teenuse kasutamine eeldab registreeritud kasutaja olemasolu. Olles kasutajana sisse loginud Eesti Standardikeskuse kodulehele ja leides standardite otsingu kaudu teile huvipakkuva standardi, piisab sellest, kui klõpsate nupul „Lisa monitooringusse“, mille leiate standardi detailvaate lehelt.

Monitooring

Monitooringus olevate standardite nimekirja on teil võimalik igal ajal täiendada või muuta. Kuna tegu on automaatse teenusega, siis rakenduvad muudatused koheselt. Nii saate endale koostada personaalse standardite loetelu lihtsalt ja mugavalt. Monitooringus olevaid standardeid saab hallata „Oma konto“ all rubriigis „Vaata standardite monitooringut“.

Pysiklient2 Infoteenus