CEN on avaldanud töörühma kokkuleppe kaitsemaskide kohta

02.07.2020
Alternate Text

Euroopas leviva koroonaviiruse puhangu valguses on Euroopa Standardimisorganisatsioon CEN koostanud Euroopa Komisjoni ettepanekust lähtuvalt uue CEN-i töörühma kokkuleppe (CWA – CEN Workshop Agreement) kaitsemaskide kohta.

Dokument CWA 17553:2020 "Community face coverings - Guide to minimum requirements, methods of testing and use” sätestab miinimumnõuded korduvkasutatavate või ühekordselt kasutatavate kaitsemaskide disaini, tootmise ja tulemuse hindamiseks ning on eriolukorrast tingitult tasuta kättesaadav.

Enamikus Euroopa riikides on kaitsemaskid, mis sageli ei kuulu isikukaitsevahendeid ja meditsiiniseadmeid käsitlevate õigusaktide käsitlusalasse, muutunud oluliseks osaks riiklikes strateegiates.
Sellest tulenevalt on Euroopa Komisjon tuvastanud tungiva vajaduse näomaskide harmoneeritud ja ühtlase ohutustaseme saavutamiseks.

Sellele vajadusele tuginedes ja reageerides olukorra kiireloomulisusele, nõustus CEN Prantsusmaa standardimisorganisatsiooni AFNOR juhtimisel koostama selle CWA kiirendatud meetodil.

See erandlik otsus kajastab CEN-i ja selle liikmete pühendumust ja otsusekindlust jätkata vajalike jõupingutuste toetamist COVID-19 pandeemiaga võitlemisel ning see järgib otsust teha olulisimad meditsiiniseadmete ja isikukaitsevahendite Euroopa standardid tasuta kättesaadavaks.

Dokumendi saab alla laadida meie e-poest.