Skip to main content

Uus ISO/IEC 27001 käsiraamat VKE-dele

11.06.2024
Alternate Text

Roman Samborskyi/Shutterstock.com

Kiiresti arenevas digitaalmaailmas kujutab küberkuritegevus tõsist ohtu. Seda eriti väikestele ja keskmise suurusega ettevõtetele (VKE-dele), mis moodustavad suurema osa meie turust.

ISO/IEC 27001:2022 on tööriist, mis annab ettevõtetele strateegia infoturberiskide tõhusaks juhtimiseks. Uue käsiraamatu eesmärk on lihtsustada väikestel ja keskmise suurusega ettevõtetel infoturbe halduse süsteemide rakendamist ja hooldamist.

Kuigi standard ise kehtib igas suuruses ettevõtetele, käsitleb käesolev käsiraamat konkreetselt nüansse ja väljakutseid, millega seisavad silmitsi väikse ja keskmise suurusega ettevõtted. Käsiraamatust saab kokkuvõte ISO/IEC 27001 punktide ja alapunktide nõuetest.

See käsiraamat sisaldab ka näiteid ja juhtumiuuringuid, mis aitavad piiratud ressurssidega ettevõtetel mõista ja rakendada standardit ilma ulatuslike teadmiste või oluliste finantsinvesteeringuteta. 

Millest koosneb käsiraamat? 

1. Infoturbe halduse süsteemid – selgitab ISMS-i põhistruktuuri ja selle integreerimist igapäevastesse äriprotsessidesse.

2. ISO/IEC 27001 põhistruktuur – väikse ja keskmise suurusega ettevõttete jaoks kohandatud punktide üksikasjalik selgitus.

3. Lisad – KKK, teave sertifitseerimisprotsesside kohta ja veebisaidid ning standardid, mis pakuvad täiendavat infot.

Infoturbe halduse süsteemide rakendamine on investeering, mis aitab lisaks teabe kaitsmisele suurendada klientide usaldust ja avada uusi ärivõimalusi.

Järgides ISO/IEC 27001 nõudeid ja selles käsiraamatus antud juhiseid, saab välja töötada tõhusa infoturbe haldamise süsteemi, mis kaitseb küberohtude eest. 

ISO/IEC 27001 on maailma tuntuim infoturbe halduse süsteemide standard. See määratleb nõuded, millele infoturbe haldamise süsteem peab vastama. 

Standard annab igas suuruses ja kõikide tegevusvaldkondade ettevõtetele juhiseid infoturbe haldamise süsteemide loomiseks, juurutamiseks, hooldamiseks ja pidevaks täiustamiseks.

Käsiraamat on saadaval ingliskeelsena ja PDF-vormingus.

ISO/IEC 27001 käsiraamat