Tagasi

EVS JUHEND 2:2024

Eesti standardi ja EVS-i standardilaadse dokumendi koostamine

Üldinfo
Kehtiv alates 17.01.2024
Tegevusala (ICS grupid)
01.120 Standardimine. Põhireeglid
Direktiivid või määrused
puuduvad
Muudatused, võrreldes eelmise versiooniga
Peamised muudatused võrreldes juhendi 2018. a väljaandega on järgmised: - täpsustatud tõlke koostamisettepaneku esitamist valdkonna standardimise eest vastutava komitee olemasolul, - täpsustatud standardikavandi korduvaks arvamusküsitluseks ja tõlkekavandi korduvaks kommenteerimiseks esitamist, - muudetud tõlkekavandite avaldamiseelne komiteepoolne heakskiitmine kohustuseks üksnes korduva kommenteerimise läbimise korral, - täpsustatud Eesti standardi ja EVS-i standardilaadse dokumendi tühistamise protsessi, - korrigeeritud ja täiendatud juhendi EVS JUHEND 2 sõnastust.

Standardi ajalugu

Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
17.01.2024
Põhitekst
03.12.2018
Põhitekst
See juhend käsitleb algupärase Eesti standardi ning tõlkemeetodil ülevõetava rahvusvahelise või Euroopa standardi koostamisettepaneku esitamist ja menetlemist, kavandi koostamist, arvamusküsitlust või kommenteerimist, kavandi heakskiitmist, kinnitamist, standardi avaldamist ja levitamist. Samuti käsitleb see EVS-i standardilaadsete dokumentide koostamist ning standardilaadsete dokumentide tõlkimist.
Juhendis on toodud ka Eesti standardi muudatuste koostamise, uustöötluse ja tühistamise protseduurid.
Juhend ei käsitle rahvusvahelise või Euroopa standardi ülevõtmist Eesti standardiks vastavalt ümbertrüki meetodil või jõustumisteate meetodil.
*
*
*
PDF
17,08 € koos KM-ga
Paber
17,08 € koos KM-ga
Sirvi standardit alates 2,44 € koos KM-ga
Standardi monitooring