Tagasi

EVS-EN 15725:2023

Extended application on the fire performance of construction products and building elements: Principle of EXAP standards and EXAP reports

Üldinfo
Kehtiv alates 03.04.2023
Eeldatav eestikeelse tõlke avaldamise kuupäev: 01.2024
Alusdokumendid
EN 15725:2023
Direktiivid või määrused
puuduvad

Standardi ajalugu

Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
03.04.2023
Põhitekst
03.02.2012
Parandus
04.10.2010
Põhitekst
See dokument pakub protseduurid standardite ja protokollide koostamiseks järgides laiendatud kasutusulatuse (EXAP) protsessi, mis kasutab tuletundlikkuse katseid, tulepüsivuse katseid (sealhulgas teiste toimivusomaduste, nt suitsu lekke/tõkke ja/või isesulgumisvõime kestvuse katseid) ja katusekatete välise tuletundlikkuse katseid, mis on läbi viidud toodete või tooteperede EN 13501 erinevate osade kohase tuleohutusalase klassifikatsiooni saamiseks. EXAP reeglid piiravad nõutavate katsete arvu luues meetodeid toodete valiku (nt tootevalik, suuremad mõõtmed jne) tuleohutusalase klassifikatsiooni määramiseks ning EXAP reeglid moodustavad standardiseeritud tehnilised kokkulepped parameetrite muutmiseks.
EXAPi põhiidee on töötada välja ohutud meetodid, mis võimaldavad laiendada katsetatud toote kasutusulatust säilitades samal ajal toote nõutud klassifikatsiooni. Katseprotokollid on aluseks EXAP protokollile.
See dokument viitab läbivalt „laiendatud kasutusulatuse standarditele“; kus iganes seda terminit kasutatakse viitab see kas standardile, mis on koostatud CEN/TC 127 „Fire safety in buildings“ poolt, või asjakohasele toote standardile, mis sisaldab informatsiooni laiendatud kasutusulatuse kohta.
Euroopa süsteem võimaldab hetkel laiendatud kasutusulatuse reegleid lisada ka tehnilistesse spetsifikatsioonidesse. Neid reegleid loovatelt CEN tehnilistelt komiteedelt ja EOTA töögruppidelt on palutud otsida juhiseid CEN/TC 127-lt tagamaks, et nende reeglid on kooskõlas CEN/TC 127 poolt koostatud standarditega. Juhtudel, kui laiendatud kasutusulatuse reeglid harmoniseeritud EN toote standardites ja ETA-des ei ole kooskõlas CEN/TC 127 poolt koostatud standarditega, on CEN BT-d sellest informeeritud.
See dokument ei hõlma toote kaasamist ehitustöödel, mida hinnatakse rahvuslike nõuete alusel.
Ekspertarvamus (st arvamus, mis ei võta arvesse/ei ole hõlmatud EXAP standardiga ning baseerub ainult ühe indiviidi kogemusele) ei ole selle protsessi osa.
*
*
*
PDF
16,80 € koos KM-ga
PDF redline
21,84 € koos KM-ga
Paber
16,80 € koos KM-ga
Sirvi standardit 24 tunni jooksul: 2,40 € koos KM-ga
Standardi monitooring

Teised on ostnud veel

Põhitekst

EVS-EN 17020-5:2023

Extended application of test results on durability of self-closing for fire resistance and/or smoke control doorsets and openable windows - Part 5: Durability of self-closing of hinged and pivoted timber doorsets
Uusim versioon Kehtiv alates 03.04.2023