Skip to main content
Tagasi

EVS-EN 15940:2023

Automotive fuels - Paraffinic diesel fuel from synthesis or hydrotreatment - Requirements and test methods

Üldinfo

Kehtiv alates 01.06.2023
Eeldatav eestikeelse tõlke avaldamise kuupäev: 10.2024
Alusdokumendid
EN 15940:2023
Tegevusala (ICS grupid)
75.160.20 Vedelkütused
Direktiivid või määrused
puuduvad

Standardi ajalugu

Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
01.06.2023
Põhitekst
04.07.2018
Põhitekst + muudatus
Selles dokumendis kirjeldatakse nõudeid ja katsemeetodeid sellisena turustatavale ja tarnitavale parafiinsele diislikütusele, mis sisaldab kuni 7,0 mahu% rasvhappe metüülestrit (FAME). Seda saab  kasutada diiselmootoris ja parafiinse diislikütusega ühilduvates sõidukites. See määrab kindlaks kaks parafiinse diislikütuse klassi: kõrge tsetaaniarvuga ja normaalse tsetaaniarvuga.
Parafiinne diislikütus pärineb sünteesi- või hüdrotöötlusprotsessidest.
MÄRKUS 1 Diiselmootori üldise garantii osas tuleb enne kasutamist konsulteerida sõiduki tootjaga. Autodes kasutatav parafiinne diislikütus võib vajada valideerimisetappi, et kinnitada kütuse sobivust sõidukiga, mis mõne olemasoleva mootori puhul võib siiski olla vajalik (vt ka selle dokumendi sissejuhatust). Siiski tuleb märkida, et parafiinne diislikütus on laialdaselt saadaval ja sõidukitootjad on seda alates käesoleva dokumendi esmakordsest avaldamisest üha enam sõidukites kasutamiseks heaks kiitnud.
MÄRKUS 2 Selles dokumendis kasutatakse vastavalt tähiseid „% (m/m)“ ja „% (V/V)“, et iseloomustada vastavalt massiosa ja mahuosa.
EE MÄRKUS Selles Eesti standardis kasutatakse vastavalt tähiseid „massi%“ ja „mahu%“, et iseloomustada massiosa  ja mahuosa

Nõutud väljad on tähistatud *

*
*
*
PDF
19,52 € koos KM-ga
Paber
19,52 € koos KM-ga
Sirvi standardit alates 2,44 € koos KM-ga
Standardi monitooring