Skip to main content
Tagasi

EVS-EN 17892:2024

Vee kvaliteet. Valitud per- ja polüfluoroalküülühendite määramine joogivees. Vedelikkromatograafia-tandem-massispektromeetria (LC-MS/MS) meetodil

Üldinfo

Kehtiv alates 01.07.2024
Alusdokumendid
EN 17892:2024
Direktiivid või määrused
puuduvad

Standardi ajalugu

Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
01.07.2024
Põhitekst
See dokument määrab kindlaks meetodi valitud per- ja polüfluoroalküülainete (PFAS) lahustunud fraktsiooni määramiseks filtreerimata joogivees, kasutades vedelikkromatograafia-tandem-massispektromeetriat (LC-MS/MS). Meetodi rakendatavust teist tüüpi vee puhul, nagu magevesi (nt põhjavesi, pinnavesi) või puhastatud reovesi, saab iga üksikjuhtumi puhul eraldi valideerida.
Iga sihtühendi puhul kvantiseeritakse koos nii hargnenud ahelaga isomeerid kui ka vastavad hargnemata ahelaga isomeerid. Selle meetodiga määratud valitud ainete kogum esindab mitmesuguseid PFAS-e. See meetod on valideeritud tabelis 1 nimetatud analüütide jaoks. Selles tabelis toodud loendit saab muuta olenevalt meetodi eesmärgist ja fookusest. Selle meetodi madalam rakendusvahemik võib varieeruda olenevalt kasutatava aparatuuri tundlikkusest ja proovide maatriksist. Paljude ainete puhul, mille suhtes see dokument kehtib, on võimalik saavutada määramispiir (LOQ) 1 ng/l. Suureruumalalise otsesüsti kasutamine, nagu kirjeldatud meetodi osas A, või SPE, nagu kirjeldatud meetodi osas B, võimaldab madalamaid LOQ-sid. Analüütilised piirangud võivad esineda lühikese ahelaga PFAS-ide või PFAS-ide puhul, mille süsinikuahelas on rohkem kui kümme süsinikuaatomit. Tegelikud LOQ-d võivad sõltuda ka üksikute laborite saavutatud tühinäidu väärtustest.
MÄRKUS See dokument võimaldab analüüsida neid 20 PFAS-i, mis on loetletud EL-i joogivee direktiivi EL 2020/2184 [4] lisa III osa B punktis 3, et jälgida PFAS-i summa parameetrilist piirväärtust 0,10 μg/l.
Lisaks saab selle dokumendi abil analüüsida ka nende PFAS-ainete alternatiive ja asendajaid.

Nõutud väljad on tähistatud *

*
*
*
PDF
26,84 € koos KM-ga
Paber
26,84 € koos KM-ga
Sirvi standardit alates 2,44 € koos KM-ga
Standardi monitooring

Teised on ostnud veel

UUS
Põhitekst

EVS-EN 16976:2024

Ambient air - Determination of the particle number concentration of atmospheric aerosol
Uusim versioon Kehtiv alates 15.07.2024
Põhitekst

EVS-EN 17867:2023

Petrol fuel for small internal combustion engines - Requirements and test methods
Uusim versioon Kehtiv alates 03.07.2023