Skip to main content
Tagasi

EVS-EN 14662-1:2023

Ambient air quality - Standard method for measurement of benzene concentrations - Part 1: Pumped sampling followed by thermal desorption and gas chromatography

Üldinfo

Kehtiv alates 29.12.2023
Eeldatav eestikeelse tõlke avaldamise kuupäev: 10.2024
Alusdokumendid
EN 14662-1:2023
Tegevusala (ICS grupid)
13.040.20 Välisõhu kvaliteet
Direktiivid või määrused
puuduvad

Standardi ajalugu

Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
29.12.2023
Põhitekst
10.08.2005
Põhitekst
Standardi EN 14662 käesolev osa sisaldab üldisi suuniseid benseeniproovide kogumiseks õhust ja analüüsiks pumpamisega proovivõtu, termodesorptsiooni ja gaasikromatograafia teel.
Käesolev standard on kooskõlas Euroopa Liidus välisõhu benseenisisalduse määramiseks valitud standardmeetodi [1] üldmetoodikaga mõõtetulemuste võrreldavuse osas aastase alusperioodiga piirväärtusel.
Käesolev dokument kehtib benseeni mõõtmisel kontsentratsioonivahemikus, mis on ligikaudu 0,5 μg/m3 kuni 50 μg/m3. Õhuproove kogutakse tavaliselt mõnest tunnist kuni 7 päevani.
Kasutatava vahemiku ülemise piiri määrab sorbendi sorptsioonivõime ja gaasikromatograafilise kolonni ja detektori lineaarne dünaamiline vahemik või kasutatava analüüsiseadme proovijaotusvõime. Kasutatava vahemiku alumise piiri määrab detektori müratase ning sorbendi benseenisisaldus ja häired. Häired jäävad grafitiseeritud süsinikupõhiste sorbentide puhul üldjuhul alla ng, kuid osades sorbentides on täheldatud kõrgemaid aromaatsete süsivesinike tasemeid nagu näiteks poorsete polümeeride puhul. Avastamispiir on ligikaudu 1/10 kontsentratsioonivahemiku alumisest piirist.
Käesolevas dokumendis antakse üldised juhised benseenist proovide võtmiseks, kasutades kas ühte proovivõtuseadet, mida muudetakse käsitsi pärast iga kokkupuuteperioodi, või järjestikust proovivõtuseadet, mis on võimeline säilitama ja paljastama mitut proovi ilma kasutaja sekkumiseta. Analüüsimeetodeid on erinevaid, kuid B lisas on kirjeldatud sobivat lähenemisviisi proovide ja tühiproovide analüüsimiseks ning benseenisisalduse arvutamiseks.
MÄRKUS: Käesolevas dokumendis kirjeldatud meetodit võib kasutada muude ühendite määramiseks peale benseeni dokumenteeritud valideerimiskatsete tingimustes.

Nõutud väljad on tähistatud *

*
*
*
PDF
31,72 € koos KM-ga
Paber
31,72 € koos KM-ga
Sirvi standardit alates 2,44 € koos KM-ga
Standardi monitooring