Tagasi

EVS-EN 508-3:2021+A1:2023

Plekist katuse- ja seinakattetooted. Isekandvate terasest, alumiiniumist ja roostevabast terasest plekist valmistatud toodete spetsifikatsioon. Osa 3: Roostevaba teras

Üldinfo
Kehtiv alates 01.08.2023
Eeldatav eestikeelse tõlke avaldamise kuupäev: 04.2024
Alusdokumendid
EN 508-3:2021+A1:2023
Tegevusala (ICS grupid)
91.060.20 Katused
Direktiivid või määrused
puuduvad

Standardi ajalugu

Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
01.08.2023
Põhitekst + muudatus
01.12.2021
Põhitekst
See standardi EN 508 osa esitab nõuded katuste ja seinte kattena (fassaadi kattena), vooderduse, kassettprofiilidena ja katusekiviprofiilidena kasutatavale, mittepidevalt (tükkidena) paigaldatavale isekandvale profileeritud roostevabast terasest plekile, mis on täiendava metall- ja/või orgaanilise pinnakattega või ilma. Samuti kuulub käsitlusalasse soojustusega ja membraaniga kaetud plekk.
See dokument kehtestab üldised omadused, määratlused, klassifikatsiooni ning toodete sildistamise koos nõuetega materjalidele, millest neid tooteid võib valmistada. Standard on mõeldud kasutamiseks nii tootjatele, tagamaks toodete vastavuse nõuetele, kui ka ostjatele, veendumaks, et tooted vastavad nõuetele enne nende tehasest väljastamist. Standard määratleb nõuded toodetele, mida on võimalik kasutada kõigis normaalsetes ekspluatatsioonitingimustes.
See dokument kehtib kõigile mittepidevalt paigaldatavatele isekandvatele väliskasutuse profileeritud katuseplaatidele, seinakatetele, vooderdustele, kassettprofiilidele ja katusekiviprofiiliga toodetele, välja arvatud katusekiviprofiiliga tooted, mille pind on väiksem kui 1 m2 ning mis on toodetud stantsimise teel. Need profileeritud katuseplaadid on kujundatud, takistamaks tuule, vihma ja lume hoonesse sattumist ning edastamaks kõik summaarsed koormused ja harva esinevad hoolduskoormused kandekonstruktsioonile.
See dokument ei hõlma kandekonstruktsiooniks ette nähtud tooteid, st see hõlmab konstruktsiooniklassi III kuuluvaid ehitistes kasutatavaid tooteid (standardi EN 1993-1-3 kohaselt), ei hõlma aga konstruktsiooniklassidesse I ja II kuuluvaid ehitistes kasutatavaid tooteid (standardi EN 1993-1-3 kohaselt), mis on ette nähtud hoone konstruktsiooni üldise või osalise stabiilsuse kindlustamiseks, tagades lõiketugevuse või vastupanu püsivatele staatilistele koormustele (välja arvatud pleki omakaal).
Standard ei sisalda nõudeid kandekonstruktsiooni, katuse- või seinakatte, vooderduse ja katusekiviprofiilide kujunduse ning ühenduste ja hüdroisolatsiooni teostuse kohta.
*
*
*
PDF
22,80 € koos KM-ga
Paber
22,80 € koos KM-ga
Sirvi standardit 24 tunni jooksul: 2,40 € koos KM-ga
Standardi monitooring