Tagasi

EVS-ISO 15511:2011

Informatsioon ja dokumentatsioon. Raamatukogude ja nendega seotud organisatsioonide rahvusvaheline standardi identifikaator (ISIL)

Üldinfo
Kehtetu alates 16.09.2019
Alusdokumendid
ISO 15511:2011
Direktiivid või määrused
puuduvad
Standardi ajalugu
Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
02.11.2011
Põhitekst
See rahvusvaheline standard määratleb rahvusvahelise standardse identifikaatori raamatukogude ja nendega seotud organisatsioonide (ISIL) jaoks. Identifikaator koosneb reast standardsetest tunnustest, mida kasutatakse raamatukogude, arhiivide, muuseumide ja nendega seotud organisatsioonide unikaalseks identifitseerimiseks minimaalse mõjuga juba olemasolevatele süsteemidele. ISIL identifitseerib organisatsiooni, nt raamatukogu, arhiivi, muuseumi, nendega seotud organisatsiooni või allüksuse, mis vastutab tegevuste või teenuste eest infokeskkonnas (nt masinloetava informatsiooni loomine). Seda saab kasutada inforessursi looja või valdaja tuvastamiseks (nt raamatukogu materjalid või arhiivi kollektsioon). ISIL on mõeldud kasutamiseks raamatukogudes, arhiivides, muuseumides ja nendega ärisuhetes olevates ettevõtetes (nt tarnijad, kirjastajad ja valitsusasutused). ISIL-i abil on võimalik identifitseerida organisatsiooni või allüksust läbi selle kogu ajaloo. Juhul, kui organisatsioon on läbinud märkimisväärsed administratiivsed muutused (nt ühinemine teise organisatsiooniga) ning eriti siis, kui sellele järgneb nimevahetus, on võimalik eraldada uus ISIL-i tunnus. Kuna see rahvusvaheline standard lubab kasutada olemasolevaid koode, ühildades need ISIL-iga, võib organisatsioonil olla rohkem kui üks ISIL. Siiski on selle rahvusvahelise standardi eesmärk vähendada koodide arvu. Igale iseseisvalt tegutsevale raamatukogule, arhiivile, muuseumile või nendega seotud organisatsioonile ja allüksusele võib omistada oma ISIL-i. ISIL ei ole mõeldud organisatsioonide, nende teenuste või kogude liigitamiseks.
*
*
*
PDF
7,76 € koos KM-ga
Paber
7,76 € koos KM-ga
Hind: 2,40 € koos KM-ga
Standardi monitooring
Teised on ostnud veel
Põhitekst

EVS-ISO 14416:2005

Informatsioon ja dokumentatsioon. Raamatute, perioodika- ja jätkväljaannete ning teiste paberdokumentide köitmisele esitatavad nõuded arhiivides ja raamatukogudes. Meetodid ja materjalid
Uusim versioon Kehtiv alates 10.08.2005
Põhitekst

EVS-ISO 2146:2011

Informatsioon ja dokumentatsioon. Registriteenused raamatukogudele ja nendega seotud organisatsioonidele
Uusim versioon Kehtiv alates 02.11.2011
Põhitekst

EVS-ISO 6357:2011

Informatsioon ja dokumentatsioon. Raamatute ja teiste trükiste seljapealkirjad
Uusim versioon Kehtiv alates 02.11.2011
Põhitekst

EVS-ISO 2789:2014

Informatsioon ja dokumentatsioon. Rahvusvaheline raamatukogustatistika
Uusim versioon Kehtiv alates 03.09.2014