Skip to main content

Tooted ja teenused: tagasiside klientidelt

Oleme juba mitmeid aastaid panustanud standardite kasutajatele mõeldud teenuste arendamisse, luues uusi viise standardites oleva infoga tutvumiseks. Sel aastal toimus meie klientide rahulolu-uuring oktoobris ja novembris, mis võimaldas meil saada tagasisidest põhjaliku ülevaate.

Oleme tänulikud selle aja eest, mille olete võtnud meiega oma mõtete jagamiseks. Jagame nüüd paari kommentaari, mille küsitluse käigus saime.

Ostetud standardit saab vaadata vaid ühest arvutist.

Standardeid saab e-poest osta ühe kasutaja litsentsiga ja mitme kasutaja litsentsiga.

Ühe kasutaja litsentsiga standardeid saab vaadata ainult ühest arvutist, kuna tegemist on kaitstud failidega. See tähendab, et fail on kaitstud FileOpeniga ja standardit saab kasutada arvutis, kus see esmakordselt avati.

Ühe kasutaja litsentsiga standardi alternatiiviks on mitme kasutaja litsents, mis lubab standardit avada mitme kasutaja seadmes ja salvestada elektroonsed standardid asutuse sisevõrku. 

Meie ettevõttes saab standardeid osta ainult ülemus. Seejärel peab ta kaitstud PDF-i minu jaoks välja printima.

Juhul kui standard on ühe litsentsiga ostetud, siis saab seda tõepoolest kasutada ainult ühes seadmes.

Standardi ostja võib standardi enda arvutisse alla laadida ning seejärel faili edastada näiteks e-maili teel oma töökaaslasele. Nii ei teki vajadust standardit välja printida.

Sooviksin abi õige standardi tuvastamiseks või linke õpperessurssidele, mis aitavad seda teha.

Kõige lihtsam viis kontrollida, kas valitud sai õige standard, on kasutada e-poes eelvaate funktsiooni. Eelvaate kaudu saab lugeda standardi sisukorda ja käsitlusala. Viimane on oluline just seetõttu, et selgitab lugejale standardi põhiteemat. 

Standardi ülesehitust aitab selgitada see blogipostitus.  

Mõnikord on keeruline aru saada, milline on viimane kehtiv versioon.

Kui standardil on mitmeid erinevaid muudatusi, siis tasub võimalusel otsida standardi konsolideeritud versiooni. E-poes on selline standard märgitud tekstiga “Põhitekst + muudatus”.

Viimast kehtivat versiooni näeb standardi ajaloost. Lisaks on kõige värskem standard märistatud sildiga “Uusim versioon”.

Vajalik oleks info selle kohta, millised standardid on uuendamisel.

Eesti ja Euroopa standardite puhul näeb standardi staatust e-poes. Selleks tuleb soovitud standard üles leida ning uurida selle ajalugu. Standardi uuendamisest annab aimu kavandi lühend “pr” standardi nimes.

Kui kasutajakontoga on juba standard ostetud, siis annab standardi uuendamisest teada monitooringu teenus. Teenusele saab lisada ka standardeid, mida ei ole ostetud.

Variandina võiks olla aastamaksuga teenus, mis võimaldab kasutada kõiki standardeid.

Standardi kasutajatele, kes vajavad igapäevast ligipääsu suurele hulgale standarditele, pakume online-lugemisteenust. Teenuse kaudu saab lugeda rohkem kui 46 000 standardit.

Küsimuste korral võtke julgelt ühendust meie klienditeenindusega e-mailil standard@evs.ee või helistades telefonil +372 605 5060.