Tagasi

EVS-EN 14885:2018

Keemilised desinfektsioonivahendid ja antiseptikumid. Keemiliste desinfektsioonivahendite ja antiseptikumide Euroopa standardite rakendamine

Üldinfo
Kehtetu alates 16.08.2022
Alusdokumendid
EN 14885:2018
Direktiivid või määrused
puuduvad

Standardi ajalugu

Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
16.08.2022
Põhitekst + parandus
19.12.2018
Põhitekst
02.09.2015
Põhitekst
EVS-EN 14885:2015
Selles dokumendis täpsustatakse Euroopa standardid, millele tooted peavad vastama, et toetada selles Euroopa standardis osutatud väiteid mikrobitsiidse toime kohta.
Selles dokumendis täpsustatakse ka Euroopa standardis kasutatavad terminid ja määratlused.
Seda kohaldatakse toodete suhtes, mille puhul väidetakse toimet järgmiste mikroorganismide suhtes: vegetatiivsed bakterid (sealhulgas mükobakterid ja Legionella), bakteriaalsed spoorid, pärmseened, seene spoorid ja viirused (sealhulgas bakteriofaagid).
See on ette nähtud:
a)  võimaldama toodete tootjatel valida sobivad standardid, mida kasutada andmete esitamiseks, mis toetavad nende väiteid konkreetse toote kohta;
b)  võimaldama toote kasutajatel hinnata tootja esitatud teavet kasutusotstarbe kohta, mille jaoks nad kavatsevad toodet kasutada;
c)  aitama reguleerivatel asutusel hinnata tootja või toote turuleviimise eest vastutava isiku esitatud nõudeid.
Seda kohaldatakse toodete suhtes, mida kasutatakse inimmeditsiinis, veterinaarias ning toidu-, tööstuse-, kodumajapidamis- ja ametkondlikus valdkonnas.
Inimmeditsiini valdkonnas kohaldatakse seda keemiliste desinfektsioonivahendite ja antiseptikumide suhtes, mida kasutatakse piirkondades ja olukordades, kus on meditsiiniliselt osutatud desinfektsioonile või antiseptikale. Sellised näidustused esinevad patsiendi hooldamisel:
—  haiglates, kogukonna meditsiiniasutustes ja hambaraviasutustes,
—  koolide, lasteaedade ja hooldekodude kliinikutes,
—  ja võib esineda ka töökohal ja kodus. See võib hõlmata ka selliseid teenuseid nagu pesumaja ja köögid, mis tarnivad tooteid otse patsiendile.
Veterinaarias on see kasutatav keemiliste desinfektsioonivahendite ja antiseptikumide jaoks, mida kasutatakse aretuses, loomakasvatuses, veterinaarhooldusasutustes, tootmisel, loomade transportimisel ja kõrvaldamisel. Seda ei kohaldata keemiliste desinfektsioonivahendite suhtes, mida kasutatakse toiduahelas pärast surma ja töötlevasse tööstusesse sisenemist.
Toidu-, tööstuse-, kodumajapidamis- ja ametkondlikes valdkondades on see kohaldatav loomset või taimset päritolu toidu töötlemisel, turustamisel ja jaemüügil kasutatavate keemiliste desinfektsioonsvahendite ja antiseptikumide suhtes. See kehtib ka toodete kohta kõikides avalikes kohtades, kus desinfektsioon ei ole meditsiiniliselt näidustatud (kodud, toitlustus, koolid, lasteaiad, transport, hotellid, kontorid jne), ja toodetele, mida kasutatakse pakendite, biotehnoloogia-, farmaatsia-, kosmeetika- jms tööstuses.
See dokument on kohaldatav ka väljatöötamisel olevatele toimeainetele ja toodetele, mille rakendusala pole veel kindlaks määratud.
See dokument ei viita toodete või toimeainete toksikoloogiliste ja ökotoksikoloogiliste omaduste katsetamise meetoditele.
*
*
*
PDF
27,60 € koos KM-ga
Paber
27,60 € koos KM-ga
Sirvi standardit 24 tunni jooksul: 2,40 € koos KM-ga
Standardi monitooring

Teised on ostnud veel

Põhitekst + muudatus

EVS-EN 14476:2013+A2:2019

Keemilised desinfektsioonivahendid ja antiseptikumid. Kvantitatiivne suspensioonkatse viirusaktiivsuse peatamise hindamiseks meditsiinivaldkonnas. Katsemeetod ja nõuded (2. faas, 1. etapp)
Uusim versioon Kehtiv alates 01.08.2019
Põhitekst

EVS-EN 1276:2019

Keemilised desinfektsioonivahendid ja antiseptikumid. Toiduainetes, tööstuses, kodumajapidamises ja ametkondlikel aladel kasutatavate keemiliselt desinfitseerivate ja antiseptiliste ainete bakteritsiidse aktiivsuse hindamine kvantitatiivse suspensioonkatsega. Katsemeetod ja -nõuded (faas 2, aste 1)
Uusim versioon Kehtiv alates 02.09.2019
Põhitekst

EVS-EN 1650:2019

Chemical disinfectants and antiseptics - Quantitative suspension test for the evaluation of fungicidal or yeasticidal activity of chemical disinfectants and antiseptics used in food, industrial, domestic and institutional areas - Test method and requirements (phase 2, step 1)
Uusim versioon Kehtiv alates 02.09.2019
Põhitekst + muudatus

EVS-EN 13697:2015+A1:2019

Chemical disinfectants and antiseptics - Quantitative non-porous surface test for the evaluation of bactericidal and/or fungicidal activity of chemical disinfectants used in food, industrial, domestic and institutional areas - Test method and requirements without mechanical action (phase 2, step 2)
Uusim versioon Kehtiv alates 15.08.2019