Skip to main content
Tagasi

EVS-EN 16844:2017+A1:2018

Esteetilise meditsiini teenused. Mittekirurgilised meditsiinilised protseduurid

Üldinfo

Kehtetu alates 15.08.2019
Alusdokumendid
EN 16844:2017+A1:2018
Direktiivid või määrused
puuduvad

Standardi ajalugu

Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
15.08.2019
Põhitekst + muudatus
01.08.2018
Põhitekst
05.07.2017
Põhitekst
EVS-EN 16844:2017
See Euroopa standard käsitleb nõudeid teatud kindlatele esteetilistele mittekirurgilistele protseduuridele:
—  protseduur resorbeeruvate süstitavate ainetega, botulotoksiini ja mikronõelumisega;
—  mitteablatiivne fraktsioneeritud naha pindmine uuendamine ja pindmine koorimine, protseduur laserite ja võrreldavate energiaallikatel põhinevate seadmetega;
—  protseduur fraktsioneeritud ablatiivsete laserite ja võrreldavate energiaallikatel põhinevate seadmetega ning keskmise sügavusega koorimine ning
—  muu protseduur nagu sügav keemiline koorimine, täisablatiivsed laserid ja pinguldus niitidega.
Selles Euroopa standardis antakse soovitusi esteetiliste mittekirurgiliste protseduuride kohta, sealhulgas eetikaraamistik ja üldpõhimõtted, mille alusel osutavad esteetilise meditsiini teenuseid kõik esteetilise meditsiini valdkonna arstid ja sidusrühmad. Need soovitused kehtivad enne ja pärast protseduuri ning protseduuri ajal.
Selle Euroopa standardi käsitlusalasse kuuluvad igasugused esteetilised meditsiinilised protseduurid, mis tungivad sarvkihist sügavamale või millel on või väidetavalt on sarvkihist kaugemale ulatuv bioloogiline mõju (nii vahendeid või seadmeid kasutades kui ka mitte kasutades).
Selle Euroopa standardi käsitlusalasse ei kuulu standardiga EN 16372 hõlmatud esteetilised kirurgilised protseduurid ja hambaraviprotseduurid.
Selle Euroopa standardi käsitlusalasse ei kuulu esteetilised mittemeditsiinilised protseduurid (tätoveerimine ning igasugune protseduur, mis ei mõjuta kudesid sarvkihist sügavamal), mida seaduslikult võivad läbi viia mittearstid (nt tätoveerijad, kosmeetikud).

Nõutud väljad on tähistatud *

*
*
*
PDF
31,72 € koos KM-ga
Paber
31,72 € koos KM-ga
Sirvi standardit alates 2,44 € koos KM-ga
Standardi monitooring