Skip to main content
Tagasi

EVS-ISO 15553:2023

Vee kvaliteet. Veest Cryptosporidium'i ootsüstide ja Giardia tsüstide isoleerimine ning identifitseerimine

Üldinfo

Kehtiv alates 17.07.2023
Alusdokumendid
ISO 15553:2006
Tegevusala (ICS grupid)
07.100.20 Vee mikrobioloogia
Direktiivid või määrused
puuduvad

Standardi ajalugu

Staatus
Kuupäev
Tüüp
Nimetus
17.07.2023
Põhitekst
See rahvusvaheline standard täpsustab meetodi, mis on rakendatav Cryptosporidium’i ootsüstide ja Giardia tsüstide avastamiseks ja loendamiseks vees. See on rakendatav pinna- ja põhjavee, töödeldud vee, mineraalvee, basseini- ja puhkeveekogude vee uurimisel.
See meetod ei võimalda identifitseerida liigi tasandil, päritolu peremeesliiki ega määrata võimaliku Cryptosporidium’i ootsüsti või Giardia tsüsti elujõulisust või nakkavust. Need protseduurid on mõeldud kasutamiseks kogenud analüüside tegijatele, kes on enne analüüsi alustamist edukalt läbinud pädevuse kontrollid. Lisaks peaksid selliste analüüside tegijad jätkama pädevuse demonstreerimist, kontrollides korrapäraste ajavahemike järel külviproove ja osaledes välistes kvaliteeditagamise skeemides.
MÄRKUS  Võib esineda Cryptosporidium’i või Giardia morfoloogiaga sarnaseid kehasid ja neid võib segi ajada ootsüstide või tsüstidega. Tulemusi tuleks tõlgendada ettevaatlikult. Kui tekib kahtlus ootsüstide või tsüstide identiteedis või kui saadakse ebatavaliselt kõrge tulemus, on soovitatav lasta alusklaase uurida teiste laborite ekspertidel, et leide kinnitada või ümber lükata.

Nõutud väljad on tähistatud *

*
*
*
PDF
26,84 € koos KM-ga
Paber
26,84 € koos KM-ga
Sirvi standardit alates 2,44 € koos KM-ga
Standardi monitooring